Relacja z targów Kyiv Fashion 2021

Relacja z targów Kyiv Fashion 2021

W dniach 3-5 lutego 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie odbyły się targi Kyiv Fashion – najbardziej prestiżowe wydarzenie z branży odzieżowej i tekstylnej na Ukrainie. Wydarzenie to posiada status „UFI Approved events”, czyli imprezy rekomendowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego. Co roku przyciąga wielu przedsiębiorców nie tylko z Ukrainy, ale także z Francji, Turcji oraz innych krajów Europy i Azji.

Chociaż pandemia Covid-19 spowodowała, że tym razem reprezentacja przedsiębiorców nie była tak liczna, to nie przeszkodziło to w odbywaniu interesujących spotkań biznesowych.

Na atrakcyjnie zaaranżowanym polskim Stoisku Narodowym prowadzone były działania promujące polską branżę modową, został zorganizowany briefing prasowy oraz spotkania z ekspertami, a specjalnie wydzielona przestrzeń stoiska służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B.

Stoisko Narodowe i zamieszczone na nim wizualizacje Pawilonu Polski promowało również udział Polski w Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju.

Na targi w Kijowie została zorganizowana misja gospodarcza, w ramach

której uczestniczyło 28 polskich przedsiębiorców.  Wzięli oni udział w spotkaniach eksperckich dotyczących możliwości rozwoju współpracy w branży modowej na Ukrainie oraz formalnych aspektów wejścia na rynek ukraiński.

Targi Kyiv Fashion to drugie po International Fashion Week Dubai (listopad 2020 r.) wydarzenie w ramach Branżowego Programu Promocji Moda Polska realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii,  na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia. 

Zdjęcia: