Targi Aviasvit i Misja Gospodarcza do Kijowa w dniach 15-18.06.2021 – procedury bezpieczeństwa związane z wirusem Sars-Cov-2

Targi Aviasvit i Misja Gospodarcza do Kijowa w dniach 15-18.06.2021 – procedury bezpieczeństwa związane z wirusem Sars-Cov-2

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-Cov-2, uczestnicy targów i Polskiej Misji Gospodarczej do Kijowa w dniach 15-18.06.2021 r. powinni zastosować się do aktualnych komunikatów i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Ubezpieczenie

Przy wjeździe na Ukrainę należy posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz z ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie.

Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe:

  • zarejestrowane na Ukrainie;
  • firmy ubezpieczeniowe posiadające swoje przedstawicielstwa na Ukrainie;
  • firmy, które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem.

Test PCR

Poza odpowiednim ubezpieczeniem podstawą do wjazdu na Ukrainę jest otrzymanie negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19 (metodą łańcuchowej reakcji polimerazy – tzw. test PCR). Test należy przeprowadzić nie wcześniej, niż 72 godziny przed wjazdem na Ukrainę. Najlepiej, aby wynik testu był przedstawiony w języku angielskim.

Powrót do Polski

Obecnie osoby powracające z Ukrainy podczas przekroczenia granicy otrzymują informację o objęciu kwarantanną oraz instruktaż dotyczący dalszego postępowania. Z kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego (antygenowego albo PCR) w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48h po powrocie do kraju.

Ważne!

Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

 

Szczegółowe informacje i wytyczne:

  • Internetowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej (Ukraina – Ministerstwo Spraw Zagranicznych) → kliknij
  • Internetowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej (Informacje dla podróżujących) → kliknij