Targi Ugol i Misja Gospodarcza do Nowokuźniecka w dniach 1-4.06.2021 – procedury bezpieczeństwa związane z wirusem Sars-Cov-2

Targi Ugol i Misja Gospodarcza do Nowokuźniecka w dniach 1-4.06.2021 – procedury bezpieczeństwa związane z wirusem Sars-Cov-2

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-Cov-2, uczestnicy targów i Polskiej Misji Gospodarczej do Nowokuźniecka w dniach 1-4.06.2021 r. powinni zastosować się do aktualnych komunikatów i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Przelot Polska – Rosja

Osoby przybywające do Rosji są zobowiązane niezwłocznie po swoim przyjeździe:

  • przejść 14-dniową izolację;
  • zadzwonić na infolinię 88002000112, poinformować o swoim przyjeździe i zostawić swoje dane kontaktowe;
  • wypełnić ankietę na stronie: https://www.gosuslugi.ru/394604/1.

W celu uniknięcia konieczności odbycia samoizolacji po przyjeździe na terytorium Rosji podczas kontroli granicznej należy przedstawić negatywny wynik testu PCR na wirus COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 3 dni do przyjazdu do Rosji lub wykonać taki test w ciągu 3 dni w Rosji.

Wszyscy obcokrajowcy przy odprawie na międzynarodowe loty z lotniskiem docelowym na terytorium Federacji Rosyjskiej (w tym w przypadku lotów tranzytowych przez terytorium Federacji Rosyjskiej, a także w momencie przekraczania Państwowej granicy Federacji Rosyjskiej) muszą posiadać przy sobie dokument medyczny (w języku rosyjskim lub angielskim), potwierdzający negatywny wynik badania laboratoryjnego na infekcję koronawirusową metodą PCR (łańcuchowa reakcja polimerazy) wykonanego nie wcześniej niż trzy dni kalendarzowe przed dniem przybycia na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ponadto w celu zapewnienia kontroli sanitarnej przed przybyciem na terytorium Federacji Rosyjskiej należy wypełnić ankietę przybywającego i złożyć ją w punkcie kontrolnym w momencie przekraczania państwowej granicy Federacji Rosyjskiej.

Powrót do Polski

Obecnie osoby powracające z Rosji podczas przekroczenia granicy otrzymują informację o objęciu kwarantanną. Z kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego (antygenowego albo PCR) w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48h po powrocie do kraju.

Szczegółowe informacje i wytyczne: