Relacja z targów EIMA International w Bolonii

Relacja z targów EIMA International w Bolonii

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów EIMA INTERNATIONAL w Bolonii we Włoszech, jednego z największych na świecie wydarzeń poświęconych maszynom i technologiom rolniczym. Kilkanaście firm z Polski zdecydowało się na udział w imprezie w charakterze wystawcy. Niezależnie od tego, polscy przedsiębiorcy korzystali również z możliwości jakie zapewniało dla nich zorganizowane na targach Polskie Stoisko Narodowe oraz uczestniczyli w powiązanej z targami misji gospodarczej.

Na Polskim Stoisku Narodowym polskie firmy mogły udostępniać zwiedzającym firmowe katalogi oraz prezentować filmy promocyjne. Specjalnie wydzielona strefa VIP służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B, sesji networkingowych i prowadzenia własnych działań promocyjnych. Dodatkowego wsparcia polskim przedsiębiorcom udzielał obecny na stoisku ekspert branżowy profesor Adam Ekielski.

Ponadto na Stoisku organizowany został briefing prasowy, a także prezentacja polskich firm z branży Maszyny i Urządzenia. Odbyły się także spotkania z p. Anną Czubą-Minesi z Zagranicznego Biura Handlowego z Mediolanu oraz z p. Ewą Trzcińską z Polskiej Izby Biznesowej w Bolonii, podczas których przedsiębiorcy z Polski poznali specyfikę rynku włoskiego i otrzymali cenne rady jak przygotować swoje firmy do działalności eksportowej. 

W ramach dodatkowych działań promocyjnych na Stoisku Narodowym odbył się także Wieczór Polski, podczas którego zagraniczni goście mogli wziąć udział w quizach i loterii z nagrodami, spróbować słodyczy z naszego kraju oraz posłuchać polskiej muzyki filmowej w wykonaniu wiolonczelistki p. Emilii Sługockiej. 

Stoisko Narodowe i zamieszczona na nim wizualizacja Pawilonu Polski promowało udział Polski w Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju.

W programie misji gospodarczej, oprócz prezentacji eksperckich oraz zorganizowanych spotkań B2B z zagranicznymi kontrahentami, polscy  przedsiębiorcy mieli okazję do rozmów i integracji we własnym gronie np. uczestnicząc we wspólnej kolacji czy tez zwiedzając Bolonię z polskojęzycznym przewodnikiem.

Targi EIMA INTERNATIONAL to trzecie z sześciu wydarzeń targowych w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii,  na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.

Press kit polskich przedsiębiorców.

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w kolejnych wydarzeniach zapraszamy do kontaktu.

Branżowy Program Promocji Maszyny i Urządzenia

Michał Sobański

Tel: 22 818 00 23

michal.sobanski@mpromotion.com.pl

http://programybranzowe.pl/