Relacja z targów AAPEX 2021

Relacja z targów AAPEX 2021

W dniach 2-4 listopada 2021 r. w The Venetian Expo & Caesars Forum w Las Vegas odbyły się targi AAPEX. 

Automotive Aftermarket Products Expo (AAPEX) to jedne z największych targów międzynarodowych w branży części samochodowych. Chociaż pandemia Covid-19 spowodowała, że tym razem reprezentacja przedsiębiorców spoza Stanów Zjednoczonych nie była tak liczna, to nie przeszkodziło to w odbywaniu interesujących spotkań biznesowych.

Na atrakcyjnie zaaranżowanym Polskim Stoisku Narodowym prowadzone były działania promujące polską branżę automotive, został zorganizowany briefing prasowy oraz spotkania z ekspertami. Specjalnie wydzielona przestrzeń stoiska służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B.

Na targach w Las Vegas została zorganizowana misja gospodarcza, w ramach której przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniach eksperckich dotyczących możliwości rozwoju współpracy w branży automotive w Stanach Zjednoczonych. Poznali również wiele formalnych aspektów wejścia na rynek amerykański. 

Stoisko Narodowe i zamieszczona na nim wizualizacja Pawilonu Polski promowało również udział Polski w Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju.

Targi AAPEX to trzecie po Aviasvit w Kijowie (czerwiec 2021) i Automechanika Frankfurt (wrzesień 2021) wydarzenie w ramach Branżowego Programu Promocji Części Samochodowe i Lotnicze realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii,  na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.

Press kit polskich przedsiębiorców.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia.