Relacja z misji przyjazdowej na targi Poznań Motor Show

Relacja z misji przyjazdowej na targi Poznań Motor Show

W terminie 06-10.04.2022 odbyła się misja przyjazdowa zagranicznych przedstawicieli branży Części Samochodowych i Lotniczych do Polski. Główny cel tego przedsięwzięcia stanowiło umożliwienie bezpośrednich spotkań i nawiązania kontaktów handlowych polskich przedsiębiorców z międzynarodowymi kontrahentami.

W grupie uczestników znaleźli się reprezentanci firm z Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Serbii oraz Turcji. Dało to szansę zaprezentowania oferty oraz możliwości polskiej branży Części Samochodowych i Lotniczych przedstawicielom rynków spoza Unii Europejskiej. Dzięki obecności biorącego udział w misji dziennikarza informacje o działaniu i potencjale polskich przedsiębiorstw zostaną opisane w zagranicznych mediach specjalistycznych.

Ważnym punktem w harmonogramie były odwiedziny w Inkubatorze Innowacyjności Politechniki Warszawskiej. Goście wzięli udział w prezentacji oraz panelu dyskusyjnym, zbierając nowe doświadczenia i poznając możliwości polskiej branży. Ponadto przewidziana była wizytacja w siedzibach przedsiębiorstw: WUZETEM w Jawczycach, TIP-TOPOL w Pobiedziskach oraz WSK Poznań w Poznaniu. W czasie misji zagraniczni kontrahenci uczestniczyli również w dwóch tematycznych wydarzeniach – tj. w największych targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show oraz Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Przeprowadzone spotkania B2B uczestników misji z polskimi przedsiębiorcami zaowocowały wieloma nowymi kontaktami biznesowymi. Poza zawodowym zakresem zagraniczni goście mogli także zaczerpnąć nieco kultury i historii Polski w trakcie zwiedzania atrakcji turystycznych w Poznaniu oraz Warszawie.