Relacja z misji przyjazdowej na targi Fashion Market Square w Sopocie

Relacja z misji przyjazdowej na targi Fashion Market Square w Sopocie

W dniach 14-18.06.2022 r. została zorganizowana pierwsza z trzech misji przyjazdowych do Polski dla przedsiębiorców i dziennikarzy zaplanowanych w ramach Programu promocji branży Moda Polska Uczestniczyli w niej przedsiębiorcy z Albanii, Serbii i Ukrainy, a także dziennikarze reprezentujący ukraińskie media.

Celem misji przyjazdowych jest stworzenie warunków do bezpośredniego kontaktu kontrahentów zagranicznych z polskimi przedsiębiorcami, które doprowadzą do nawiązania współpracy gospodarczej. Udział dziennikarzy ma na celu zapewnienie informacji promujących polską branżę modową w reprezentowanych mediach.

 Program wydarzenia zapewnił możliwość nawiązania cennych kontaktów handlowych i przeprowadzenia bezpośrednich spotkań B2B.

Uczestnicy misji złożyli wizyty w siedzibach trzech polskich przedsiębiorstw: Elementy Wear w Warszawie, You by Tokarska w Olsztynie  oraz Gem Amber w Gdańsku. Zapewniono im także spotkanie w Inkubatorze Innowacyjności Politechniki Warszawskiej, podczas którego mogli poznać nowoczesne zaplecze infrastrukturalne i merytoryczne wspierające rozwój przedsiębiorczości oraz innowacyjności polskich start-upów.

Głównym punktem programu misji był udział w plenerowych targach Fashion Market Square, które odbyły się w Sopocie w dniach 16-19.06.2022 r. Podczas tego wydarzenia zagraniczni kontrahenci zapoznali się z szeroką ofertą polskich firm,  , doceniając polski design oraz jakość prezentowanych wyrobów.

Podczas pobytu w Polsce zagraniczni goście mieli również okazję odkryć najciekawsze atrakcje turystyczne w odwiedzanych miastach, poznać bliżej polską kulturę i historię.