Relacja z misji przyjazdowej na targi Fashionweare

Relacja z misji przyjazdowej na targi Fashionweare

W dniach 22-26.08.2022 r. odbyła się misja przyjazdowa do Polski, zorganizowana w ramach Programu Promocji Branży Moda Polska. Uczestniczyli w niej międzynarodowi przedstawiciele branży modowej, jak i mediów. Zaproszeni przedsiębiorcy z Gruzji, Albanii, Ukrainy oraz Turcji mogli skorzystać z wielu interesujących punktów programu misji. Natomiast dzięki udziałowi dziennikarza z Bośni i Hercegowiny z informacjami promującymi polską branżę mody będą mogli zapoznać się profesjonalni odbiorcy z tego rynku.

Celem misji przyjazdowych jest stworzenie warunków do nawiązania bezpośrednich relacji i współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami z Polski oraz zagranicy.

Uczestnicy misji odwiedzili siedziby trzech polskich przedsiębiorstw – Elementy Wear w Warszawie,  Huzior w Mościskach i POTIS & VERSO w Józefowie. Zostali także zaproszeni do Centrum Przedsiębiorczości Smolna, gdzie mogli poznać warszawski inkubator przedsiębiorczości, który odgrywa kluczową rolę w aktywizacji oraz integracji środowiska małych i średnich przedsiębiorstw.

Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta na Targach Mody Fashionweare B2B w Łodzi, które miały miejsce w dniach 24-25.08.2022 r. Udział w wydarzeniu dał gościom szansę poznania najnowszych kolekcji, a także rozmów z przedstawicielami uznanych polskich marek mody damskiej, męskiej, akcesoriów i  obuwia.

Pobyt w Polsce przyniósł kontrahentom z zagranicy nie tylko korzyści na poziomie biznesowym, lecz również okazję do bliższego poznania polskiej kultury i historii podczas zwiedzania atrakcji w Warszawie i Łodzi.