Relacja z targów Mining Vietnam

Relacja z targów Mining Vietnam

W dniach 4-6.10.2022 r. w Hanoi, odbyły się targi Mining Vietnam, jedno z największych w Azji wydarzeń poświęconych maszynom i technologiom górniczych. Pięć firm z Polski zdecydowało się na udział w imprezie w charakterze wystawcy. Niezależnie od tego, polscy przedsiębiorcy korzystali z możliwości jakie zapewniało dla nich zorganizowane na targach Polskie Stoisko Informacyjno-Promocyjne oraz uczestniczyli w powiązanej z targami misji gospodarczej.

Na Polskim Stoisku Informacyjno-Promocyjnym polskie firmy mogły udostępniać zwiedzającym firmowe katalogi oraz prezentować filmy promocyjne. Specjalnie wydzielona strefa VIP służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B i prowadzenia własnych działań promocyjnych. Dodatkowego wsparcia polskim przedsiębiorcom udzielał obecny na stoisku ekspert branżowy Piotr Broncel.

Ponadto na Stoisku organizowany został briefing prasowy oraz spotkania z p. Alexandrem Nowakowskim z Ambasady RP w Hanoi oraz z przedstawicielami firmy Vinacomin, podczas których przedsiębiorcy z Polski poznali specyfikę rynku wietnamskiego i otrzymali cenne rady jak przygotować swoje firmy do działalności eksportowej. 

W programie misji gospodarczej, oprócz prezentacji eksperckich, spotkania z Wietnamską Izbą Handlowo-Przemysłową VCCI oraz spotkań B2B z zagranicznymi kontrahentami, polscy przedsiębiorcy mieli okazję do rozmów i integracji we własnym gronie np. uczestnicząc we wspólnej kolacji czy też zwiedzając Hanoi z przewodnikiem.

Targi Mining Vietnam to czwarte z sześciu wydarzeń targowych w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.