Relacja z targów BAUMA 2022 Monachium

Relacja z targów BAUMA 2022 Monachium

W dniach 24-30.10.2022 r. w Monachium, odbyły się targi Bauma, jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych maszynom i technologiom budowlanym, produkcyjnym i górniczym. W wydarzeniu wzięło udział 3200 wystawców z ponad 60 krajów w tym 47 z Polski. Niezależnie od tego, polscy przedsiębiorcy korzystali z możliwości jakie zapewniało dla nich zorganizowane na targach Polskie Stoisko Informacyjno-Promocyjne oraz uczestniczyli w powiązanej z targami misji gospodarczej.

Na Polskim Stoisku Informacyjno-Promocyjnym polskie firmy mogły udostępniać zwiedzającym firmowe katalogi oraz prezentować filmy promocyjne. Specjalnie wydzielona strefa VIP służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B i prowadzenia własnych działań promocyjnych. Dodatkowego wsparcia polskim przedsiębiorcom udzielał obecny na stoisku ekspert branżowy Piotr Wasilewski.

Ponadto na Stoisku organizowany został briefing prasowy oraz spotkanie z p. Dorotą Kafarą z Zagranicznego Biura Handlowego w Niemczech podczas którego przedsiębiorcy z Polski poznali specyfikę rynku niemieckiego i otrzymali cenne rady jak przygotować swoje firmy do działalności eksportowej.

W programie misji gospodarczej, oprócz prezentacji eksperckich, spotkań B2B z zagranicznymi kontrahentami i wizyty w lokalnym przedsiębiorstwie, polscy przedsiębiorcy mieli okazję do rozmów i integracji we własnym gronie np. uczestnicząc we wspólnej kolacji czy też zwiedzając Monachium z przewodnikiem.

Targi Bauma to piąte z sześciu wydarzeń targowych w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.