Misja przyjazdowa na targi MTGPEiH

Misja przyjazdowa na targi MTGPEiH

W terminie 6-10.09.2022 r. odbyła się misja przyjazdowa do Polski, w której uczestniczyli reprezentanci rynku maszyn i urządzeń pochodzący z Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Serbii oraz Ukrainy. Obecny był również przedstawiciel serbskiego medium branżowego – Energetski Portal. Dzięki udziałowi dziennikarza informacje promujące polską branżę trafią do szerszego grona międzynarodowych odbiorców. W programie misji przewidzianych było wiele punktów, obejmujących zarówno spotkania biznesowe, jak i poznawanie polskiej kultury w wolnym czasie.

Cel organizowanej misji gospodarczej stanowi umożliwienie pozyskiwania kontaktów handlowych i nawiązywania współpracy między polskimi oraz zagranicznymi przedsiębiorcami. Przedstawiciele branży maszyn i urządzeń mogli prowadzić rozmowy B2B, wymieniając się doświadczeniami oraz omawiając możliwości kooperacji. Spotkania miały miejsce w siedzibach polskich firm i instytucji, tj. w Instytucie Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach oraz przedsiębiorstwach Famur w Katowicach i Damel w Dąbrowie Górniczej. Ponadto międzynarodowi goście złożyli także wizytę w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie, gdzie zaprezentowana została idea inkubatora przedsiębiorczości, który powstał w celu aktywizacji i integracji środowiska małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Głównym wydarzeniem w harmonogramie zajęć były odwiedziny na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach, które organizowane były w dniach 6-9.09.2022 r. Zagraniczni partnerzy zapoznali się z nowoczesną ofertą produktów i rozwiązań dla przemysłu górniczego oraz energetycznego, z jaką wystąpili polscy przedsiębiorcy. Wydarzenie sprzyjało prowadzeniu owocnych rozmów handlowych i poznawaniu aktualnych trendów w branży maszyn i urządzeń.

W czasie wolnym, pomiędzy zaplanowanymi zajęciami, uczestnicy misji mogli także poznać bliżej kulturę oraz historię Polski poprzez zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych w Warszawie i Katowicach. Misja gospodarcza odbyła się w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń.