Relacja z targów EIMA Bologna 2022

Relacja z targów EIMA Bologna 2022

W dniach 9-13 listopada 2022 r. w Bolonii, odbyła się 45 edycja targów EIMA International, jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych maszynom i technologiom rolniczym. Tegoroczne wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba 327 100 osób.

19 firm z Polski zdecydowało się na udział w imprezie w charakterze wystawcy. Niezależnie od tego, polscy przedsiębiorcy korzystali z możliwości jakie zapewniało dla nich zorganizowane na targach Polskie Stoisko Informacyjno-Promocyjne oraz uczestniczyli w powiązanej z targami misji gospodarczej.

Na Polskim Stoisku Informacyjno-Promocyjnym polskie firmy mogły udostępniać zwiedzającym firmowe katalogi oraz prezentować filmy promocyjne. Specjalnie wydzielona strefa VIP służyła przedsiębiorcom do odbywania spotkań B2B i prowadzenia własnych działań promocyjnych. Dodatkowego wsparcia polskim przedsiębiorcom udzielał obecny na stoisku ekspert branżowy p. Adam Ekielski.

Ponadto na Stoisku organizowany został briefing prasowy oraz spotkania z p. Ewą Trzcińską z Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech i z p. Aleksandrą Leoncewicz z Zagranicznego Biura Handlowego we Włoszech, podczas których przedsiębiorcy z Polski poznali specyfikę rynku włoskiego i otrzymali cenne rady jak przygotować swoje firmy do działalności eksportowej. 

W programie misji gospodarczej, oprócz prezentacji eksperckich, wizyty w zakładzie producenta maszyn rolniczych Martignani oraz spotkań B2B z zagranicznymi kontrahentami, polscy przedsiębiorcy mieli okazję do rozmów i integracji we własnym gronie np. uczestnicząc we wspólnej kolacji czy też zwiedzając Bolonię z przewodnikiem.

Targi EIMA Bologna to ostatnie wydarzenie targowe w ramach Branżowego Programu Promocji Maszyn i Urządzeń realizowanego w latach 2020-2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na którym zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne.