Relacja z misji przyjazdowej na targi TRANSEXPO w Kielcach

Relacja z misji przyjazdowej na targi TRANSEXPO w Kielcach

W dniach 11-15.10.2022 r. odbyła się misja przyjazdowa do Polski zorganizowana w ramach Programu Promocji Branży Części Samochodowych i Lotniczych. Jej uczestnikami byli przedsiębiorcy pochodzący z Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej oraz Serbii. W misji wziął udział także reprezentant mediów, dzięki któremu informacje promujące polski rynek części samochodowych i lotniczych zostały rozpowszechnione wśród międzynarodowych odbiorców. Była to trzecia misja przyjazdowa zorganizowana w ramach Branżowego Programu Promocji Części Samochodowe i Lotnicze.

Zasadniczym celem misji było zapewnienie warunków do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz współpracy gospodarczej między przedstawicielami polskich i zagranicznych firm. Uczestnicy misji w trakcie swojego pobytu w Polsce odwiedzili siedziby firm: Elerte w Mieronicach, zajmującej się regeneracją zacisków hamulcowych, Fischer Automotive w Mroczkowie, producenta części samochodowych, a także D.A.C. w Sukowie, producenta przyczep, zabudów i akcesoriów samochodowych. Dzięki spotkaniom B2B oraz zaplanowanym działaniom goście mogli poznać bliżej potencjał polskiego rynku i dokonać ustaleń w zakresie możliwej kooperacji z polskimi przedsiębiorcami.

Ponadto misjonarze odwiedzili Kielecki Park Technologiczny, gdzie mogli zapoznać się z formą działania parku technologicznego, jego projektami oraz oferowanymi usługami dla firm działających na terenie Parku. Na zakończenie goście mogli się skorzystać z atrakcji w Energetycznym Centrum Nauki.

Głównym punktem programu misji była wizyta na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach odbywających się w terminie 12-14.10.2022 r. Udział w wydarzeniu pozwolił gościom poznać szeroką ofertę branży włącznie z topowymi nowościami (jak np. premiera polskiego autobusu elektrycznego ARP e-vehicles – PILEA 12E, pierwszego w kraju, który ma baterię w podłodze). Na targach wystawionych zostało więcej pojazdów elektrycznych, a uczestnicy mogli prowadzić rozmowy handlowe, wymieniać się doświadczeniami czy też zwiedzić wystawę zabytkowych autobusów zorganizowaną przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.