Relacja z misji przyjazdowej na targi Polshoes w Krakowie

Relacja z misji przyjazdowej na targi Polshoes w Krakowie

Jednym z działań zrealizowanych w ramach Programu Promocji Branży Mody Polskiej była misja przyjazdowa w dniach 26-30.09.2022 r. Jej uczestnikami byli przedstawiciele międzynarodowego rynku mody, pochodzący z Macedonii Północnej, Mołdawii, Izraela,  Turcji i Ukrainy. W misji wziął również udział dziennikarz reprezentujący macedońskie media. Dzięki jego relacji informacje promujące polską branżę trafią do szerszego grona odbiorców zagranicznych.

Misja gospodarcza została zorganizowana w celu stworzenia sprzyjających warunków do wymiany kontaktów handlowych i nawiązywania współpracy między przedsiębiorcami z Polski i zagranicy. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami oraz odbyli spotkania B2B.. Goście odwiedzili polskie firmy: Kacper Global w Myszkowie, Conhpol w Stanisławie Dolnym, a także Conhpol Bis w Stanisławie Dolnym. Dodatkowo, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie poznali inkubator przedsiębiorczości, którego ideą jest aktywizowanie oraz integracja środowiska małych i średnich przedsiębiorstw.

Kluczowym elementem programu misji było uczestnictwo w targach Dni Obuwia Polshoes w Krakowie w dniach 28-29.09.2022 r. Targi Polshoes to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych branży obuwniczej i skórzanej w Polsce. Zagraniczni goście zapoznali się z bogatą i atrakcyjną ofertę polskich producentów, dystrybutorów i projektantów, którzy zaprezentowali najnowsze kolekcje jesienno-zimowe. Możliwość zapoznania się z polskimi produktami oraz odbycia bezpośrednich rozmów   przyczyniła się do nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Ponadto zagraniczni goście mieli zapewnione także atrakcje w czasie wolnym. Zwiedzanie wybranych punktów turystycznych w Warszawie i Krakowie pozwoliło przybliżyć historię oraz kulturę Polski.