Relacja z misji przyjazdowej na targi AVIATION EXPO

Relacja z misji przyjazdowej na targi AVIATION EXPO

W dniach 15-19.09.2022 r. została zorganizowana misja przyjazdowa do Polski, w której wzięli udział zagraniczni przedstawiciele branży części samochodowych i lotniczych oraz przedstawiciel serbskiego portalu Tango Six. Przedsiębiorcy pochodzili z Macedonii Północnej, a także Ukrainy i Serbii. Przygotowano dla nich wiele interesujących punktów programu, który obejmował zarówno działania biznesowe, jak i możliwość poznania atrakcji turystycznych Polski. Dzięki udziałowi dziennikarza w zaplanowanych wydarzeniach informacje promujące polski rynek części zostaną rozpowszechnione na międzynarodowej arenie. Była to druga misja przyjazdowa zorganizowana w ramach Programu Promocji Branży Części Samochodowych i Lotniczych.

W ramach misji nasi goście odwiedzili przedsiębiorstwa Engineering Design Center – General Electric Company i Semicon oraz Instytut Lotnictwa Sieci Badawczej Łukasiewicz. Podczas wizyt zapoznali się z ofertą polskich producentów z branży lotniczej oraz mieli możliwość obejrzenia na żywo działalności firm zarówno na etapie projektowania jak i produkcji. Ponadto w Warszawie zaplanowana została wizyta w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, w którym zagraniczni partnerzy poznali ideę inkubatora przedsiębiorczości, powstałego w celu aktywizacji oraz integracji środowiska małych i średnich przedsiębiorstw. W czasie pobytu zapewniona została możliwość prowadzenia rozmów i spotkań B2B w siedzibach firm, co zaowocowało nawiązaniem nowych międzynarodowych kontaktów handlowych.

Kluczowym punktem programu były odwiedziny na Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Kielcach, które odbyły się 17-18.09.2022 roku. Uczestnicy misji mieli możliwość odbycia rozmów biznesowych z przedstawicielami firm, szkół lotniczych oraz instytucji zajmujących się lotnictwem, a ponadto mogli zapoznać się z nowoczesną ofertą samolotów lekkich, śmigłowców, wiropłatów i in.